Афілійовані особи директора – хто до них належить?

Автор | 12.04.2024

Термін “афілійований” означає “пов’язаний” або “з’єднаний” (від латинського “filialis” – синівський). Ця концепція закріплена в пункті 1 частини 1 статті 2 Закону від 17 вересня 2008 року № 514-VI (далі – Закон № 514). Ця норма посилається на статтю 42 Закону від 6 лютого 2018 року № 2275-VIII “Про товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю” (далі – Закон № 2275).

До афілійованих осіб директора можуть відноситися:

  • члени його сім’ї, такі як чоловік (дружина), батьки (усиновлювачі), опікуни (піклувальники), брати, сестри, діти та їхні чоловіки (дружини);
  • юридичні особи, які контролюються директором або членами його сім’ї. Поняття “контроль юридичної особи” пояснюється в статті 1 Закону від 12 липня 2001 року № 2664-III. Контроль над юридичною особою може означати, що фізична особа може впливати на управління та/або діяльність цієї юридичної особи, володіючи самостійно або спільно з іншими особами пакетом акцій або частки в юридичній особі, розмір якого становить 50% або більше загального капіталу.

Чи має директор зобов’язання інформувати про зміни у складі афілійованих осіб?

Так, він має. У випадку зміни складу афілійованих осіб, наприклад, якщо у директора з’являється новий член сім’ї (чоловік або дружина), або його діти одружуються, директор зобов’язаний протягом 5 днів з моменту, коли він став відомим про такі зміни, повідомити про це ТОВ (частину 4 статті 42 Закону № 2275).

Форма повідомлення про перелік афілійованих осіб або їх зміни, а також порядок надання цієї інформації, не встановлені. Це означає, що директор може подати таке повідомлення у будь-якій формі, зазначивши в ньому перелік афілійованих осіб.

Інше

Інше