Допомога від фондів українцям

Автор | 30.05.2023

В минулому більшість українських громадян не стикалися з поданням декларації про  майновий стан і доходи (жили, як то кажуть, на одну зарплату). Але зараз маємо багато отримувачів благодійної, гуманітарної допомоги від міжнародних фондів, релігійних організацій тощо. У податковому розумінні така допомога – це доходи фізичної особи.

https://www.youtube.com/watch?v=e91ZtbYicWw

А якщо допомога від міжнародних організацій отримана в Україні, треба подавати декларацію? Строка 10.10 декларації про майновий стан?

Тож відповідаємо на запитання під одним з наших відео: чи обкладаються такі доходи ПДФО та військовим збором, та чи потрібно такі доходи декларувати. 

Інше

Ключовий момент: від кого саме ви отримали цю допомогу.

п.п. 165.1.56 та п.п. 170.7.2 ПКУ. 

Якщо виплату було отримано з державного чи місцевого бюджету або через банківські рахунки благодійних організацій (у тому числі міжнародних), Товариства Червоного Хреста України, внесених до Реєстру неприбуткових організацій та установ, то все гаразд.

Така допомога незалежно від її розміру не оподатковується.

Допомога отримана від податкового агента → факт її отримання НЕ декларуємо.

Оскілки така допомога отримана від податкового агента,  факт її отримання не зобов`язує вас її декларувати.  Звісно, якщо в вас немає  іншіх причин подати декларацію про майновий стан.

Якщо інші причини є, наприклад ви - ФОП на загальній системі, або громадянин, який отримав дохід, що потребує декларування, то декларацію про майновий стан ви подати зобов`язані. І тоді в декларації (графа 11.3 Декларації) показуйте також і суму отриманої допомоги.

Нагадаємо, що декларацію про майновий стан та доходи можна подати:

Електронний кабінет cabinet.tax.gov.ua/login розділу «ЕК для громадян» — «Податкова декларація про майновий стан і доходи».

В електронній формі через електронний кабінет. Зробити це зможуть особи, які отримали кваліфікований електронний підпис (наприклад, через Дія.підпис або SmartID).

Строк подання декларації — до 1 травня 2023 року.

Бухгалтер для ФОП

Інше

loading...