Повідомлення про прийняття на роботу. Як виглядає форма?

Автор | 20.05.2024

Щодо форми Повідомлення про прийняття працівника на роботу, Головне управління ДПС в Одеській області звертає увагу на набуття чинності постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2021 року № 1392 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413 і від 17 квітня 2019 р. № 328» (далі – Постанова № 1392), якою внесено зміни до Порядку повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 із змінами (далі – Постанова № 413).

Прийняття змін до Постанови № 413 обумовлено набранням чинності з 01 січня 2022 року Законом України від 14 грудня 2021 року № 1946-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» (далі – Закон № 1946).

Закон № 1946 встановлює спеціальну систему оподаткування для ІТ компаній, які є резидентами Дія Сіті, та створює для них особливий вид працевлаштування.

Відповідно до нової форми, Повідомлення поділяється на чотири категорії працівників:

  1. Наймані працівники за основним місцем роботи;
  2. Працівники за сумісництвом;
  3. Гіг-спеціалісти за гіг-контрактом;
  4. Працівники на підставі цивільно-правових договорів.

Важливо враховувати, що згідно з ч. 4 ст. 24 Кодексу законів про працю України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом та повідомленням ДПС про прийняття працівника на роботу.

Додатково, згідно з ч. 1 ст. 23 Закону № 1946, до початку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом резидент Дія Сіті повідомляє ДПС про укладення гіг-контракту.

Порядком № 413 встановлено, що Повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту подається до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором та/або до початку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом резидента Дія Сіті.

Тож, повідомляти ДПС про прийняття на роботу зобов'язані такі категорії роботодавців:

  • підприємства, установи, організації незалежно від форми власності та підпорядкування;
  • фізичні особи, що використовують найману працю (в тому числі ФОП – роботодавці);
  • резиденти Дія Сіті.

Кожен роботодавець (незалежно від юридичного статусу) при прийнятті працівника повідомляє про такі умови працевлаштування:

  • прийняття на основне місце роботи;
  • прийняття за сумісництвом – як зовнішнім, так і внутрішнім.

У разі якщо роботодавець є резидентом Дія Сіті, він також зобов'язаний повідомити ДПС про укладення гіг-контракту та залучення фахівця на умовах цивільно-правового договору.

Крім того, від 28 липня 2022 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26 липня 2022 року № 835 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413». Ці зміни стосуються бланку повідомлення ДПС про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту, затвердженого постановою № 413:

  • Графу 9 «Номер наказу або розпорядження про прийняття на роботу» за укладення гіг-контракту/цивільно-правового договору тепер не заповнюють;
  • Назву графи 10 змінили на «Дата видання наказу або розпорядження про прийняття на роботу/дата укладення гіг-контракту/дата укладення цивільно-правового договору»;
  • Назву графи 11 змінили на «Дата початку роботи/початку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом/початку виконання робіт (надання послуг) особою на підставі цивільно-правового договору»;
  • «Працівники на підставі цивільно-правових договорів» замінили на «Особи на підставі цивільно-правових договорів».

Нові формати повідомлення про прийняття на роботу/укладення гіг-контракту:

  • F3001003 — для фізичних осіб;
  • J3001003 — для юридичних осіб.
loading...