Навчання в аспірантурі: чи включається до педстажу?

Автор | 07.02.2023

Хто має право?

Виплата надбавки за вислугу років педагогічним працівникам передбачена ч. 4 ст. 61 Закону про освіту* та Порядком № 78**. При цьому дія останнього поширюється на працівників, які займають посади згідно з Переліком № 963*** і на яких поширюються оплатні умови, встановлені для працівників закладів освіти.

* Закон України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII.

** Порядок виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затверджений постановою КМУ від 31.01.2001 № 78.

Інше

*** Перелік посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затверджений постановою КМУ від 14.06.2000 № 963.

Посада вчителя зазначена у цьому Переліку. Тому працівник, який займає зазначену посаду, має право на встановлення надбавки за вислугу років.

Відповідно до п. 1 Порядку № 78 надбавку установлюють у відсотковому значенні виходячи з посадового окладу (ставки зарплати) з урахуванням підвищень та без урахування інших доплат і надбавок. А також залежно від стажу педагогічної роботи (педагогічного стажу): понад 3 роки — 10 %, понад 10 років — 20 %, понад 20 років — 30 %.

Як обчислюється педстаж?

Педагогічний стаж, який дає право на одержання надбавки за вислугу років, визначається на підставі:

1) трудової книжки (у разі наявності);

2) відомостей про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Держреєстру загальнообов’язкового державного соцстрахування;

3) інших документів, які відповідно до законодавства підтверджують стаж роботи.

Такі вимоги встановлені у п. 6. Порядку № 78.

До педстажу педагогічним працівникам зараховується час роботи на посадах, передбачених Переліком № 963, а також окремі періоди, зазначені у п. 2 Порядку № 78. Детальніше про це читайте у статті «Надбавка за вислугу років для педагогів» // «Оплата праці», 2021, № 9 (ср. USER_SHOW_ID).

Зауважимо: час навчання в аспірантурі серед таких періодів не згадується. Тому час навчання працівника з 2013 по 2016 рік за денною (очною) формою в аспірантурі не зараховується до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років.

Водночас зазначимо, що період навчання в аспірантурі включається до стажу наукової роботи для встановлення надбавки за такий стаж. Про це зазначено у ст. 35 Закону № 848*.

* Закон України «Про наукову і науково-технічну діяльність» від 26.11.2015 № 848-VIII.

За матеріалами сайту i.factor.ua

Інше