Премія до Дня бухгалтера: що, коли та як ураховувати?

Автор | 26.07.2023

Порядок та умови виплати

Виплата будь-якої премії (у т. ч. до професійного свята) має бути зафіксована в Положенні про преміювання установи. Зазвичай його оформляють як додаток до колдоговору.

У такому Положенні зазначають розміри, види премій та категорії персоналу, яким вони передбачені. Розмір премії можна обчислювати будь-яким методом. Наприклад, установлювати її у відсотковому відношенні до посадового окладу або у фіксованому розмірі. При цьому для премій до професійних свят у «преміювальному» Положенні допускається передбачити окремі умови виплати, навіть якщо звичайні виробничі премії обчислюються у відсотках до окладу.

Так, у Положенні про преміювання можна прописати, що розмір премії до професійного свята у місяці її нарахування (виплати) не залежить від кількості відпрацьованих днів. І тоді точно жодних пропорційних розрахунків проводити не потрібно.

Інше

Також не варто забувати, що згідно з ч. 1 ст. 51 БКУ* керівники бюджетних установ мають здійснювати фактичні видатки на заробітну плату, у тому числі й на премії, лише в межах бюджетних асигнувань на зарплату, затверджених для бюджетних установ у кошторисах.

* Бюджетний кодекс України від 08.07.2010 № 2456-VI.

Видатки на премії слід здійснювати лише в межах фонду оплати праці

При цьому у Положенні про преміювання варто зазначити джерела для їх фінансування.

Детальніше про порядок складання Положення про преміювання ви можете прочитати у статті «Преміювання в бюджеті: стисло про головне» // «Бюджетна бухгалтерія», 2021, № 13.

Виплата під час війни

У період дії воєнного стану норми ст. 73 КЗпП не застосовують (ст. 6 Закону № 2136*). Відповідно святкові та неробочі дні на період війни фактично скасовано: вони є звичайними робочими днями. Тому виплачувати премію до державних свят не можна.

* Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX.

Із професійними святами трохи інша історія. Вони не мають стосунку до ст. 73 КЗпП. Їх затверджено відповідними указами Президента. Так, День бухгалтера та аудитора встановлений Указом Президента України від 18.06.2004 № 662/2004 (із змінами, внесеними Указом Президента України від 20.04.2018 № 103/2018) і відзначається щорічно 16 липня. «Воєнне» скасування на нього не поширюється.

Тож виплатити працівникам премію до професійного свята — Дня бухгалтера та аудитора в період дії воєнного стану можна. Головна умова для цього — наявність відповідних коштів.

Відпускні та лікарняні

Відпускна середня. Обчислення середньої зарплати для розрахунку відпускних (компенсації за невикористану відпустку) здійснюється відповідно до Порядку № 100*. Так, виплати, що включаються до розрахунку середньої, перелічено у п. 3 Порядку № 100, а виплати, що не включаються, — у п. 4 цього Порядку.

* Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.95 № 100.

Порядком № 100 передбачено включення до розрахунку виробничих премій. А виплати (премії), пов’язані з ювілейними та святковими датами, не враховуються при обчисленні «відпускної» середньої згідно з п.п. «и» п. 4 Порядку № 100.

За своїм характером премія, виплачена працівникам до Дня бухгалтера та аудитора, належить саме до виплат, які зазначені в п.п. «и» п. 4 Порядку № 100, тому її не включаємо до розрахунку відпускних.

Середня для лікарняних. Премія до Дня бухгалтера та аудитора включається до розрахунку лікарняних. Адже згідно з п. 3 Порядку № 1266* до розрахунку середньоденної зарплати включаються виплати, на які нараховано ЄСВ, зокрема, і разові премії, що виплачуються працівникам до професійних свят.

* Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затверджений постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266.

Якщо весь місяць, в якому нарахована премія до профсвята, повністю не відпрацьований з поважних причин (поважні причини тривали усі календарні дні місяця), тоді цей місяць виключається з розрахункового періоду і, відповідно, сума премії не потрапляє у розрахунок (див. лист ПФУ від 07.04.2023 № 13488-15877/Р-03/8-2800/23).

Якщо ж у невідпрацьованому місяці залишається хоча б один вихідний день, непокритий поважними причинами, то такий день залишається у розрахунку середньоденної зарплати, також залишається і премія, яка нарахована у такому місяці та з якої сплачено ЄСВ.

Премія до профсвята та МЗП

У ст. 31 Закон про оплату праці* серед виплат, які нараховують «зверху» МЗП, вказані премії до святкових і ювілейних дат. При цьому фахівці Мінсоцполітики в листі від 02.11.2017 № 2688/10/101-17 до святкових дат відносять офіційно встановлені в Україні святкові і неробочі дні, професійні свята і пам’ятні дати.

* Закон України «Про оплату праці» від 24.03.95 № 108/95-ВР.

Як ми вже з’ясували, День бухгалтера та аудитора — це професійне свято, яке встановлене офіційно. Тож премію, виплачену працівникам до такої дати, не включають у МЗП, а нараховують «зверху» 6700 грн на підставі ст. 31 Закону про оплату праці.

Висновки

  • Виплата премії до професійного свята має бути зафіксована в Положенні про преміювання.
  • Премія до Дня бухгалтера та аудитора не включається до розрахунку відпускних, але бере участь при обчисленні лікарняних.
  • Премію до профсвята нараховуємо «зверху» МЗП.

За матеріалами сайту i.factor.ua

Інше