Штрафи за заблоковані накладні

Автор | 23.11.2023

Чи буде штраф, якщо податкова накладна заблокована, але платник податків не  займається її  розблокуванням, тобто не  подає розблокувальні документи? Податківці вважають, що так (консультація в БЗ 101.27).

Вони кажуть: якщо реєстрація ПН/РК була зупинена і платник податків протягом 365 днів не подав копії документів для розблокування, та контролюючим органом за результатами перевірки виявлено факт здійсненої операції без реєстрації ПН/РК, то  до платника податків застосовуються штрафні санкції, визначені п. 1201 .2, п. 90 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ.

Звертаємо увагу, що перебіг 365 днів зупинявся. Крім того, штраф, навіть за позицією податкової, можна застосувати, тільки якщо за результатами перевірки виявлено факт здійсненої операції. Тому за помилковими податковими накладними штрафу бути не повинно.

Інше

Загалом вважаємо позицію податкової спірною. Оскільки в  разі зупинення реєстрації ПН/РК штрафні санкції за  відсутність реєстрації не  застосовуються на  період зупинення реєстрації до  прийняття відповідного рішення про відновлення реєстрації таких ПН/РК (п. 1201 .2 ПКУ).

Інше